.

AKRİLİK DIŞ CEPHE ASTAR

.

Akrilik emülsiyon esaslı, son kat boyaya uygun alt yüzey oluşturan, boyanın tutunmasını sağlayan ve sarfiyatı azaltan su bazlı iç-dış cephe astarıdır.

ÖZELLİKLER ; Boya ile yüzey arasında bağlayıcı köprü kurar. Boya sarfiyatını azaltır. Yağmur, kar, nem, aşırı soğuk veya sıcak gibi hava şartlarından etkilenmez. Yosun ve bakteri oluşumuna engel olur. Üzerine gelecek boyanın yüzey tarafından farklı olarak emilmesini sağlar. Boyanın dayanım ömrünü artırır. Yüksek UV mukavemetine sahiptir. Alkaliye dayanıklıdır. Solvent içermediği ve su ile seyreltildiği için kokmaz, insan ve çevre sağlığına zarar vermez.

UYGULAMA ; Sıva, brüt beton, sunta, gaz beton, tuğla ve betopan, mineral esaslı ve çok emici yüzeylerde ilk defa yapılacak boya uygulamalarından önce kullanılır. Zamk İç-Dış Cephe Astar uygulaması yapılacak yüzeyler; her türlü toz, kir ve yağdan arındırılmış temiz ve kuru olmalıdır. Tek kat olarak fırça, rulo veya püskürtme ile uygulanır. Zamk Akrilik iç-dış cephe astar uygulandıktan 6 saat sonra Zamk Akrilik dış cephe boyası uygulanabilir. Uygulama esnasında yüzey ve ortam sıcaklığının en az +5C en çok +35 C arasında olmalıdır..


HEMEN ARA