.

AKRİLİK DIŞ CEPHE BOYASI

.

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, mat görünümlü, özel pigment ve dolgu sistemiyle geliştirilmiş, yüksek örtme gücüne sahip, son kat, dış cephe boyasıdır.

ÖZELLİKLER ; Uygulandığı yüzeylere yüksek aderans gücüyle çok iyi tutunur. Atmosfer koşullarına ve kirliliğine, neme ve suya, UV ışınlarına, sürtünme ve darbelere dayanıklıdır. Örtücülüğü, alkali ve kimyasal direnci yüksektir. Nefes alma özelliği sayesinde yüzeylerde oluşan nemi dışarı aktarır. Uygulandığı yüzeylerde yayılma özelliğinden dolayı kolay uygulanır. Yapısında bulunan özel renk pigmentleri sayesinde renk değişimine uğramaz. Küf, mantar ve yosuna karşı koruma sağlar.

UYGULAMA ; Brüt beton , düz veya pürüzlü her cins sıvalı, mineral esaslı yüzeylerde kirlenmiş, rengini kaybetmiş eski boyalı yüzeylerde, gerekli astarlama işlemi yapılarak kullanılır. Yüzeylerin kesinlikle nemli olmayıp, kir, yağ ve kabarmış eski boyalardan tamamen temizlenerek sıvadaki çatlaklar, çukurluklar ve bozukluklar onarılıp, astarlandıktan sonra son kata hazır hale getirilmelidir. Astar uygulanmasından 24 saat sonra su ile hacmen %10-20 oranında inceltilip 2 kat olarak uygulanır. Katlar arasında en az 12 saat beklenmelidir. Fırça, rulo, püskürtme olarak uygulanabilir. Uygulama esnasında yüzey ve ortam sıcaklığının en az +5C en çok +35 C arasında olmalıdır..


HEMEN ARA