.

SÜPER TAVAN BOYASI

.

Ekstra akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, özel olarak formüle edilmiş, su bazlı, yüksek örtme gücüne sahip, son kat, mat tavan boyasıdır.

ÖZELLİKLER ; Terleme ve nefes alma kabiliyeti çok yüksektir. Kabarma ve çatlama yapmaz. Elle çıkmaz, zamanla sararmaz. Duvarda tuz dökülmelerini, don çatlaklarını, küf mantar oluşumunu ve kimyasal korozyonu önler. Solvent içermediği ve su ile seyreltildiği için kokmaz, insan ve çevre sağlığına zarar vermez. Kolay sürülebilen, iyi örtücülük sağlayan, kir tutmayan, nefes alabilen boyadır. Atmosfer koşullarına ve kirliliğine, suya, sürtünme ve darbelere dayanıklıdır. Örtücülüğü, alkali ve kimyasal direnci yüksektir. Yapısında kullanılan özel renk pigmentleri sayesinde renk değişimine uğramaz.

UYGULAMA ; Sıva, beton, eternit vb. her türlü tavan yüzeyler üzerine dekoratif ve koruyucu amaçlı olarak uygulanır. Her türlü yüzeye mükemmel bir yapışma gösterir. Çatlama ve dökülme yapmaz. Yüzeylerin kesinlikle nemli olmayıp, kir, yağ, kabarmış eski boyalardan tamamen temizlenerek çatlaklar, çukurluklar ve bozukluklar onarılıp, sonra uygulamaya hazır hale getirilmelidir. Su ile hacmen %20-30 oranında inceltilip 2 kat olarak uygulanır. Katlar arasında en az 12 saat beklenmelidir. Fırça, rulo ve püskürtme olarak uygulanabilir. Fırça ve rulo ile uygulanabilir. Uygulama esnasında yüzey ve ortam sıcaklığının en az +5C en çok +35 C arasında olmalıdır..


HEMEN ARA